Yazı Gönder

Alternatif Tarih, tarihin farklı birçok konusunda hem popüler hem de akademik yayınlar yapmaktadır. Bu minvâl üzerine amacımız, başta tarih araştırmacıları olmak üzere tarihi seven her kesime hitap edebilmektir. Dolayısıyla sitemizde oldukça spesifik alanlarda dahi yazı ya da makaleler bulabilirsiniz. Tüm bunların dışında sitemizde yayınlanmak üzere siz de yazı göndermek istiyorsanız, çalışmalarınızı aşağıdaki şartlara uygun olarak hazırlamanız gerekmektedir.

Yazı Gönderme Şartları


  1. Çalışmalarınızın Kullanım Koşulları‘na uygun bir muhteviyatı olması gerekmektedir.
  2. Tarafımıza göndereceğiniz yazılar, online ortamda daha önceden yayınlanmamış olmalıdır.
  3. Yazılarınız orijinal olmalı ve alıntıların dipnotlar ile belirtilmesi gerekmektedir. İntihâl yapılarak hazırlanmış eserler, kesinlikle yayınlanmayacaktır.
  4. Göndereceğiniz yazılar için herhangi bir uzunluk sınırlaması yoktur. Ancak, optimum okunabilirlik adına yazının sınırını kendiniz belirlemelisiniz.
  5. Çalışmalarınızda ilgi çekici bir başlık kullanmalısınız. Metin içerisinde, lüzumlu görüldüğü takdirde alt başlıklar da kullanabilirsiniz.
  6. Gönderilecek olan yazılar, aşağıdaki alanda Georgia yazı fontu ve 12 punto yazı boyutu ile yazılmalıdır. Çalışma metninin tümü, iki yana yaslı olarak biçimlendirilmelidir. Gerekli gördüğünüz kelimeleri kalın ya da italik olarak yazabilirsiniz.
  7. Çalışmalarınızın içerisinde alıntıladığınız ifade ve kaynak göstermeniz gereken yerler için, mutlaka dipnot kullanmalısınız. Bibliyografya eklemek isterseniz, çalışmanızın sonuna ekleyebilirsiniz. Word’de yazdığınız dipnotlu bir çalışmayı, doğrudan metin alanına kopyala – yapıştır yapabilirsiniz.
  8. Yazınızla beraber yayınlanmak üzere farklı görsel materyalleri de çalışmanıza ekleyebilirsiniz. Temel olarak yazınızın kapak fotoğrafı için Öner Çıkarılan Görsel
  9. Yukarıda belirtilen kriterlere uygun olarak hazırladığınız çalışma dosyalarınızı aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz. Çalışmanıza ek olarak göndermek istediğiniz görseller varsa; bu materyalleri yazı dosyasıyla birlikte .rar ya da .zip formatında sıkıştırılmış şekliyle editor@alternatiftarih.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Yazı Gönder


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı