Video Arşivi

Türkiye’de bilhassa son yıllarda tarihe olan ilgi epey artmıştır. Buna neden olan muhtelif sebepleri araştırmak bir kenara, olay bizi bizatihi mutlu kılmaktadır. Çünkü tarihin merâk edilmesi; okumak, dinlemek ve araştırmak anlamına gelecektir. Ancak ne yazık ki çok fazla okuyan bir toplum harsına sahip olmadığımız gibi, izleme kâbiliyetimiz de bir hayli gelişmiştir. İşte, biz de bu nedenden dolayı Alternatif Tarih Video Arşivi sayfalarını oluşturmaya karar verdik.

Aşağıda yer alan farklı bölümler içerisinde birçok tarih konulu televizyon programı, belgesel ve imkân oldukça filmler bulabileceksiniz. Dileriz ki buradaki görsel arşiv, bilgiye verilen hizmet adına yararlı olur.

tarihin-arka-odasi-alternatif-tarih


Sitenin üst kısmındaki arama butonundan, Video Arşivi’nde bulunan tüm videolar için genel bir arama sorgusu gerçekleştirebilirsiniz. Videoların başlıkları için yapacağınız aramalarda daha detaylı yönelim için, anahtar kelime ya da kelime öbeklerini yazdıktan sonra arama kutusunun yanında bulunan büyüteç butonuna tıklayınız, veya klavyenizdeki “Enter” tuşuna basınız.

Televizyon Programları

Belgeseller

Seminerler ve Sempozyum Bildirileri


 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı