Haberler

Tekirdağ’da 600 Yıllık Tevrat Ele Geçirildi

Tekirdağ’ın merkezî ilçesi Süleymanpaşa’da, alıcı kılığına giren polis, 1400 ilâ 1600’lü yıllara âit olan sanduka içerisinde; 1 adet Tevrat ve 2 adet Tasvir ele geçirdi.

tekirdagda-600-yillik-tevrat-ele-gecirildi2-alternatiftarihSüleymanpaşa’da, 2.863 sayılı Kültür Ve Tabiat Varlıkları Koruma Kânunu’na Muhalefet suçuna yönelik, KOM Şube Müdürlüğü tarafından geniş çaplı istihbârî çalışmalar başlatıldı.

Târihî eser niteliğindeki kitapları satmaya çalıştıkları bilgisine ulaşılan şahıslar ile yapılan görüşmeler netîcesinde, polis ekipleri alıcı kılığına girdi.

Daha sonra yapılan çeşitli görüşmelerden sonra, alıcı kılığına giren polis ekipleri ile şüpheliler buluştu. Polisler ile şahısların buluşmasıyla operasyon için düğmeye basılarak, 6 kişi gözaltına alındı ve muhafaza altına alınan bir araçta arama yapıldı.

Operasyon kapsamında, bir araçta yapılan aramada, araçta 1400 ilâ 1600’lü yıllara âit olduğu değerlendirilen sanduka içerisinde; 1 adet Tevrat ve 2 adet Tasvir olarak tâbir edilen duâ kitabı ve ayrıca 7.65 mm çapında 1 adet tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan 6 şahıs hakkında, 2.863 numaralı kânuna muhalefet suçundan, yasal işlem başlatıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı